Komentář ekonomického experta ODS Jana Skopečka k výsledkům státního rozpočtu v prvním čtvrtletí 2019

 

Jan Skopeček: „Hospodaření státního rozpočtu skončilo v prvním čtvrtletí letošního roku schodkem ve výši 9,2 mld. Kč, což je meziročně horší výsledek o 25,5 mld. Kč. Horší výsledek hospodaření státu za první čtvrtletí byl zaznamenán naposledy v roce 2012, to ale zažívala česká ekonomika recesi!

Nyní, v době slabšího, ale stále kladného růstu HDP je aktuální výše schodku neakceptovatelná. Vinu za něj nese vláda, která nedokáže přizpůsobit fiskální politiku aktuální fázi ekonomického cyklu. Opětovně vyzýváme vládu, aby předložila jasnou strategii, jak bude současnou nedobrou fiskální situaci řešit tak, aby nebyl ohrožen už tak vysoký schválený deficit rozpočtu ve výši 40 mld. Kč. Paní ministryně financí by se místo úsilí nad nesmyslnými projekty typu dalších vln EET měla soustředit na to, jak dostat státní finance pod kontrolu. Z paní ministryně Maláčové by se pak místo dávkomatu měla stát ministryně, která změní sociální systém tak, aby byl finančně udržitelný a podpory mířily skutečně potřebným.“

 

Aktuality

Evropské volby 2019

Vážení přátelé naší koalice ODS a TnT - Společně za Třebíč!

Online správa dobíjecí karty na autobus

Online správa dobíjecí karty na autobus

Naše město se rozvíjí raketovým tempem. Kdo by zvládl vyjmenovat všechny novinky a nové technologie, které nám tu usnadňují život? U jedné věci je však podle mě spoustu prostoru pro zlepšení. A sice – hromadná autobusová doprava.

Aktivní trávení volného času

Rodiny s dětmi mají mít dostatek příležitostí k aktivnímu trávení volného času. Fandíme bezpečným dětským hřištím a otevřeným sportovištím u škol.

facebook facebook