Komentář ekonomického experta ODS Jana Skopečka k výsledkům státního rozpočtu v prvním čtvrtletí 2019

 

Jan Skopeček: „Hospodaření státního rozpočtu skončilo v prvním čtvrtletí letošního roku schodkem ve výši 9,2 mld. Kč, což je meziročně horší výsledek o 25,5 mld. Kč. Horší výsledek hospodaření státu za první čtvrtletí byl zaznamenán naposledy v roce 2012, to ale zažívala česká ekonomika recesi!

Nyní, v době slabšího, ale stále kladného růstu HDP je aktuální výše schodku neakceptovatelná. Vinu za něj nese vláda, která nedokáže přizpůsobit fiskální politiku aktuální fázi ekonomického cyklu. Opětovně vyzýváme vládu, aby předložila jasnou strategii, jak bude současnou nedobrou fiskální situaci řešit tak, aby nebyl ohrožen už tak vysoký schválený deficit rozpočtu ve výši 40 mld. Kč. Paní ministryně financí by se místo úsilí nad nesmyslnými projekty typu dalších vln EET měla soustředit na to, jak dostat státní finance pod kontrolu. Z paní ministryně Maláčové by se pak místo dávkomatu měla stát ministryně, která změní sociální systém tak, aby byl finančně udržitelný a podpory mířily skutečně potřebným.“

 

Aktuality

Podpora sportu & udržení bezpečnosti

Podpora sportu & udržení bezpečnosti

Lákavá a pestrá nabídka pohybových aktivit pro všechny věkové skupiny obyvatel, včetně podpory investic do sportu a revitalizace sportovišť.

&

Udržení města Třebíče jako bezpečného a klidného místa pro rodinný život s důrazem na zlepšení jeho čistoty a údržby.

Práce & Odvaha

Práce & Odvaha

Práce s rozmyslem na finančním zdraví města Třebíče a s odpovědností za řádné hospodaření.

&

Odvaha k otevírání systémových řešení v prioritních otázkách chodu města, kterými jsou například dopravní obslužnost a parkování.

Slušná, korektní, vstřícná a otevřená politika bez protekcionismu, elitářství a falešného politikaření.

Slušná, korektní, vstřícná a otevřená politika bez protekcionismu, elitářství a falešného politikaření.

Slušná, korektní, vstřícná a otevřená politika bez protekcionismu, elitářství a falešného politikaření.“

Do dopravy bude třeba racionálně, ale zásadně sáhnout

Do dopravy bude třeba racionálně, ale zásadně sáhnout

Třebíčská doprava je tristní. Je to jedno z nejpalčivějších témat v našem krásném městě. Dopravní špičky denně blokují hlavní trasy městem. Nejsem dopravák, ale cítím, že klíčovou příčinou je zřejmě individuální automobilová doprava nás Třebíčáků. Tranzitem to není. Děcka do školy vezeme autem, do práce jedeme autem, do obchodu autem, na úřad autem, na návštěvu autem, do hospody autem. Pro pár kilometrů a často i pro pár stovek metrů jedeme autem. A často, nebo spíše zpravidla, sami.

facebook facebook