Chceme podporovat solidaritu s potřebnými

 

Pan prezident minulý týden jmenoval Janu Maláčovou ministryní Ministerstva práce a sociálních věci. Při té příležitosti sdělil, že by byl rád, kdyby se soustředila ve svých zájmech na hospicovou péči a dobrovolnictví.

Z mého pohledu je zájem pana presidenta uvědomělý v tom, že mu dlouhodobě budovaná profesionalizace sociální práce nic neříká. Tomu se těžko u politiků čelí. Leda že by paní ministryně za ČSSD byla tou, která sama rozsvítí světlo profesionality sociální práce a sdělí panu presidentovi, že sociální pracovníci jsou studovaní a stále se učící lidé, kteří věnují nemalé úsilí pochopení rozmanitých potřeb lidí v nesnázích.

 

Město Třebíč přispívá ze svého rozpočtu částkou cca 5 milionů na provoz sociálních služeb pro seniory, zdravotně i sociálně handicapované. I my chceme podporovat solidaritu s potřebnými a víme, že síť služeb na Třebíčsku je za 16 let komunitního plánování bohatá a díky průběžné revizi odpovídá více méně potřebám občanů města. Je dobré pamatovat na to, že zaměstnanci ve službách jsou angažovaní „profíci“ a že tedy není na místě hledat úspory v rozpočtech náhradou zkušených odborníků dobrovolníky.

 

Fotogalerie

 
 

Aktuality

Evropské volby 2019

Vážení přátelé naší koalice ODS a TnT - Společně za Třebíč!

Online správa dobíjecí karty na autobus

Online správa dobíjecí karty na autobus

Naše město se rozvíjí raketovým tempem. Kdo by zvládl vyjmenovat všechny novinky a nové technologie, které nám tu usnadňují život? U jedné věci je však podle mě spoustu prostoru pro zlepšení. A sice – hromadná autobusová doprava.

Aktivní trávení volného času

Rodiny s dětmi mají mít dostatek příležitostí k aktivnímu trávení volného času. Fandíme bezpečným dětským hřištím a otevřeným sportovištím u škol.

facebook facebook