Chceme podporovat solidaritu s potřebnými

 

Pan prezident minulý týden jmenoval Janu Maláčovou ministryní Ministerstva práce a sociálních věci. Při té příležitosti sdělil, že by byl rád, kdyby se soustředila ve svých zájmech na hospicovou péči a dobrovolnictví.

Z mého pohledu je zájem pana presidenta uvědomělý v tom, že mu dlouhodobě budovaná profesionalizace sociální práce nic neříká. Tomu se těžko u politiků čelí. Leda že by paní ministryně za ČSSD byla tou, která sama rozsvítí světlo profesionality sociální práce a sdělí panu presidentovi, že sociální pracovníci jsou studovaní a stále se učící lidé, kteří věnují nemalé úsilí pochopení rozmanitých potřeb lidí v nesnázích.

 

Město Třebíč přispívá ze svého rozpočtu částkou cca 5 milionů na provoz sociálních služeb pro seniory, zdravotně i sociálně handicapované. I my chceme podporovat solidaritu s potřebnými a víme, že síť služeb na Třebíčsku je za 16 let komunitního plánování bohatá a díky průběžné revizi odpovídá více méně potřebám občanů města. Je dobré pamatovat na to, že zaměstnanci ve službách jsou angažovaní „profíci“ a že tedy není na místě hledat úspory v rozpočtech náhradou zkušených odborníků dobrovolníky.

 

Fotogalerie

 
 

Aktuality

Podpora sportu & udržení bezpečnosti

Podpora sportu & udržení bezpečnosti

Lákavá a pestrá nabídka pohybových aktivit pro všechny věkové skupiny obyvatel, včetně podpory investic do sportu a revitalizace sportovišť.

&

Udržení města Třebíče jako bezpečného a klidného místa pro rodinný život s důrazem na zlepšení jeho čistoty a údržby.

Práce & Odvaha

Práce & Odvaha

Práce s rozmyslem na finančním zdraví města Třebíče a s odpovědností za řádné hospodaření.

&

Odvaha k otevírání systémových řešení v prioritních otázkách chodu města, kterými jsou například dopravní obslužnost a parkování.

Slušná, korektní, vstřícná a otevřená politika bez protekcionismu, elitářství a falešného politikaření.

Slušná, korektní, vstřícná a otevřená politika bez protekcionismu, elitářství a falešného politikaření.

Slušná, korektní, vstřícná a otevřená politika bez protekcionismu, elitářství a falešného politikaření.“

Do dopravy bude třeba racionálně, ale zásadně sáhnout

Do dopravy bude třeba racionálně, ale zásadně sáhnout

Třebíčská doprava je tristní. Je to jedno z nejpalčivějších témat v našem krásném městě. Dopravní špičky denně blokují hlavní trasy městem. Nejsem dopravák, ale cítím, že klíčovou příčinou je zřejmě individuální automobilová doprava nás Třebíčáků. Tranzitem to není. Děcka do školy vezeme autem, do práce jedeme autem, do obchodu autem, na úřad autem, na návštěvu autem, do hospody autem. Pro pár kilometrů a často i pro pár stovek metrů jedeme autem. A často, nebo spíše zpravidla, sami.

facebook facebook