ODS a TnT proti světelnému znečištění

 

Světelný smog neboli znečištění se stává čím dále tím více obtěžujícím problémem v mnoha městech a naše Třebíč není žádnou výjimkou. Ukázkovým příkladem je nákupní středisko StopShop a jeho okolí.

Jak můžete vidět z přiložených fotografií, tyto extrémně jasné reklamní bannery naprosto nepochopitelně svítí celou noc až do rána (!), ačkoliv poslední obchody v areálu StopShopu zavírají ve 22:00. Nedávno úspěšně provedená revitalizace ulice Čeloudova a Hartmanova, spojená s instalací nového, ekologického pouličního osvětlení se tedy minula účinkem, protože všechna světla jsou přezářena reklamní tabulí StopShop. S největší pravděpodobností nejde o jedinou lokalitu v Třebíči, kde je světelné znečištění problémem a uvítáme proto vaše podněty, pokud máte podobné zkušenosti v lokalitě, kde bydlíte. Nejde tu pouze o ekologickou stránku věci - bylo jasně prokázáno, že výrazné světelné znečištění může u citlivých osob výrazně snížit kvalitu spánku.

Celou záležitostí jsme se proto začali intenzivně zabývat. Za prvé bychom rádi zahájili dialog na jakékoli bázi s kompetentními osobami – majiteli těchto svítících reklamních bannerů. Zároveň máme v plánu prosadit obecně závaznou vyhlášku o regulaci světelného znečištění, na které již intenzivně pracujeme. Podobné vyhlášky úspěšně fungují v mnohých českých městech, včetně metropolí, jako například některých městských částí Brna.

Na závěr ještě připomínáme, co již bylo zmíněno výše – velmi uvítáme, pokud se s námi podělíte o vaše zkušenosti a problémy, které Vám tento jednoznačně negativní fenomén způsobuje.

Jakub Konečný, ODS a TnT.

 

 

Aktuality

Podpora sportu & udržení bezpečnosti

Podpora sportu & udržení bezpečnosti

Lákavá a pestrá nabídka pohybových aktivit pro všechny věkové skupiny obyvatel, včetně podpory investic do sportu a revitalizace sportovišť.

&

Udržení města Třebíče jako bezpečného a klidného místa pro rodinný život s důrazem na zlepšení jeho čistoty a údržby.

Práce & Odvaha

Práce & Odvaha

Práce s rozmyslem na finančním zdraví města Třebíče a s odpovědností za řádné hospodaření.

&

Odvaha k otevírání systémových řešení v prioritních otázkách chodu města, kterými jsou například dopravní obslužnost a parkování.

Slušná, korektní, vstřícná a otevřená politika bez protekcionismu, elitářství a falešného politikaření.

Slušná, korektní, vstřícná a otevřená politika bez protekcionismu, elitářství a falešného politikaření.

Slušná, korektní, vstřícná a otevřená politika bez protekcionismu, elitářství a falešného politikaření.“

Do dopravy bude třeba racionálně, ale zásadně sáhnout

Do dopravy bude třeba racionálně, ale zásadně sáhnout

Třebíčská doprava je tristní. Je to jedno z nejpalčivějších témat v našem krásném městě. Dopravní špičky denně blokují hlavní trasy městem. Nejsem dopravák, ale cítím, že klíčovou příčinou je zřejmě individuální automobilová doprava nás Třebíčáků. Tranzitem to není. Děcka do školy vezeme autem, do práce jedeme autem, do obchodu autem, na úřad autem, na návštěvu autem, do hospody autem. Pro pár kilometrů a často i pro pár stovek metrů jedeme autem. A často, nebo spíše zpravidla, sami.

facebook facebook