ODS a TnT proti světelnému znečištění

 

Světelný smog neboli znečištění se stává čím dále tím více obtěžujícím problémem v mnoha městech a naše Třebíč není žádnou výjimkou. Ukázkovým příkladem je nákupní středisko StopShop a jeho okolí.

Jak můžete vidět z přiložených fotografií, tyto extrémně jasné reklamní bannery naprosto nepochopitelně svítí celou noc až do rána (!), ačkoliv poslední obchody v areálu StopShopu zavírají ve 22:00. Nedávno úspěšně provedená revitalizace ulice Čeloudova a Hartmanova, spojená s instalací nového, ekologického pouličního osvětlení se tedy minula účinkem, protože všechna světla jsou přezářena reklamní tabulí StopShop. S největší pravděpodobností nejde o jedinou lokalitu v Třebíči, kde je světelné znečištění problémem a uvítáme proto vaše podněty, pokud máte podobné zkušenosti v lokalitě, kde bydlíte. Nejde tu pouze o ekologickou stránku věci - bylo jasně prokázáno, že výrazné světelné znečištění může u citlivých osob výrazně snížit kvalitu spánku.

Celou záležitostí jsme se proto začali intenzivně zabývat. Za prvé bychom rádi zahájili dialog na jakékoli bázi s kompetentními osobami – majiteli těchto svítících reklamních bannerů. Zároveň máme v plánu prosadit obecně závaznou vyhlášku o regulaci světelného znečištění, na které již intenzivně pracujeme. Podobné vyhlášky úspěšně fungují v mnohých českých městech, včetně metropolí, jako například některých městských částí Brna.

Na závěr ještě připomínáme, co již bylo zmíněno výše – velmi uvítáme, pokud se s námi podělíte o vaše zkušenosti a problémy, které Vám tento jednoznačně negativní fenomén způsobuje.

Jakub Konečný, ODS a TnT.

 

 

Aktuality

Rekonstrukce zimního stadionu v Třebíči

Rekonstrukce zimního stadionu v Třebíči

Jednou z největších plánovaných investic Města Třebíče, je rekonstrukce zimního stadionu KHNP Areny. Současný stav budovy je nejen absolutně nevyhovující standardům dnešní doby, například hygienickým a požárním předpisům, ale pomalu a jistě se stává havarijním.

TnT a ODS na jednání s KHNP

TnT a ODS na jednání s KHNP

Zástupci našeho hnutí a volebního uskupení jednoznačně a dlouhodobě podporují dostavbu jaderné elektrárny Dukovany a dokonce i zastupují několik subjektů ve sdružení Energetické Třebíčsko.

Komunální volby 2022

Komunální volby 2022

V prvním srpnovém týdnu zahájila kampaň do komunálních voleb 2022 koalice Občanské demokratické strany a hnutí Ta naše Třebíč.

Online správa dobíjecí karty na autobus

Online správa dobíjecí karty na autobus

Naše město se rozvíjí raketovým tempem. Kdo by zvládl vyjmenovat všechny novinky a nové technologie, které nám tu usnadňují život? U jedné věci je však podle mě spoustu prostoru pro zlepšení. A sice – hromadná autobusová doprava.

facebook facebook