Lídr ODS a TnT - Společně za Třebíč odpovídá, komentuje

 

1. S jakými konkrétními (hlavními) cíli, vizemi a plány jdete do letošních komunálních voleb?

Důležité je, aby se zastavil trend v poklesu obyvatel. Třebíč by měla být hlavně zdravým a bezpečným místem pro život rodin s dětmi. Je potřeba nabídnout mladým lidem dostupné bydlení, atraktivní práci, rozmanité možnosti trávení volného času tak, aby se po studiích z velkých měst rád vraceli. Program naší kandidátky ODS a TnT - Společně za Třebíč! je vyvážený. Pamatuje jak na bezpečnost občanů, tak na podporu podnikání, sportu, kultury a cestovního ruchu. Nemáme ambice rozhodovat o významných záměrech města bez vyjádření občanů a bourat to, co ve městě funguje dobře.

 

2. Co město aktuálně nejvíc trápí? A jak byste tento problém řešil?

Největším problémem města je vnitřní doprava a tu je potřeba řešit neodkladně. Myslím, že rozhodnutí o průtahu, obchvatu nebo jak zásadní opatření nazveme, se dlouhodobě a zbytečně odkládá. Rovněž by bylo dobré vrátit lidem vizi, že se městem dá chodit bezpečně pěšky nebo jinými dopravními prostředky, než osobními automobily.

 

3. Co je naopak největší předností města?

Třebíč je ve statistikách dlouhodobě uváděna jako jedno z nejbezpečnějších měst České republiky. Má dostatek míst v mateřských a základních školách. Je městem, které má v kraji Vysočina nejvíce míst v domovech pro seniory a bohatou nabídku dalších sociálních a zdravotních služeb pro lidi, kteří se dostanou do obtížné životní situace. Mám radost, že poslední roky významně vzrostla nabídka pracovních příležitostí pro mladé lidi.

 

4. Co se podle vás v končícím volebním období povedlo a nepovedlo? V čem byste chtěli být odlišní od stávající koalice?

Chceme být odlišní v tom, že nebudeme záměrně vyvolávat umělá témata, s cílem zaujmout voliče. Fandíme otevřené komunikaci a spolupráci. Razantně se budeme vymezovat vůči takovým postojům, které mají za cíl rozeštvat či rozložit soužití v našem městě. Jedním z našich cílů je, aby v našem městě chtěli žít i ti, co zde nebudou pracovat či podnikat, ale přesto v Třebíči najdou místo pro rodinný život.

 

5. Proč byste právě vy měl být primátorem/starostou?

Zajímají mě starosti lidí a mám to štěstí, že naslouchání, pomoc při řešení problémů, podpora a sounáležitost je moje každodenní práce. Přijala jsem s plnou odpovědností roli lídra společné kandidátky a společně s ostatními jsme si dali záležet na tom, aby naši kandidáti byli lidé, kteří respektují principy demokracie a chtějí v zastupitelstvu města Třebíč slušné, korektní, vstřícné a otevřené politiky. Komunální politika má mít lidskou tvář a zároveň má být o zodpovědném rozhodování a hledání konstruktivních kompromisů v zájmu občanů města. V dnešní době je velmi málo pravděpodobné, že by některá ze stran získala ve volbách více jak 50% podporu. Hlasy voličů tedy nebudou rozhodovat o starostovi, ale o počtu míst v zastupitelstvu. A je tedy jasné, že bez mandátů nemáme šanci na silný hlas v dalším vyjednávání o post starosty, místostarostů nebo členů rady.

 

Aktuality

Evropské volby 2019

Vážení přátelé naší koalice ODS a TnT - Společně za Třebíč!

Online správa dobíjecí karty na autobus

Online správa dobíjecí karty na autobus

Naše město se rozvíjí raketovým tempem. Kdo by zvládl vyjmenovat všechny novinky a nové technologie, které nám tu usnadňují život? U jedné věci je však podle mě spoustu prostoru pro zlepšení. A sice – hromadná autobusová doprava.

Aktivní trávení volného času

Rodiny s dětmi mají mít dostatek příležitostí k aktivnímu trávení volného času. Fandíme bezpečným dětským hřištím a otevřeným sportovištím u škol.

facebook facebook