Online správa dobíjecí karty na autobus

 

Naše město se rozvíjí raketovým tempem. Kdo by zvládl vyjmenovat všechny novinky a nové technologie, které nám tu usnadňují život? U jedné věci je však podle mě spoustu prostoru pro zlepšení. A sice – hromadná autobusová doprava.

Veřejná městská doprava se poslední dobou velmi zlepšuje. Autobusy máme moderní, čisté, klimatizované, v některých je dostupné i Wi-Fi připojení. To vše je bohužel podle mého názoru v docela ostrém kontrastu se službami, které zoufale zaostávají. Proč například nejde dobít kartu na autobus, nebo prodloužit její platnost přes internet? Proč jsme nuceni chodit na Karlovo náměstí, vyřizovat všechny služby, co se městské hromadné dopravy týče? Jak by jen bylo komfortní, když už autobusy mají i tu Wifinu, přihlásit se třeba během jízdy chytrým telefonem někam na svůj profil a dobít si kredit na kartě? A to je pouze špička ledovce, představte si plejádu služeb, která by se díky možnosti online správy Vaší autobusové karty otevřela. Další příklad? Představte si, že ztratíte kartu. Žádný problém, ihned online zablokujete. Je opravdu technologicky nemožné, aby cestující a majitelé karet na autobus mohli ovládat a nastavovat svoje služby online? Myslím, že ne. Když se chce, všechno jde, jen je potřeba určit ty správné priority. Kéž by toto byla jedna z nich.

 

Jakub Konečný

ODS a TnT – Společně za Třebíč!

 

Foto: ilustrační

 

 

Aktuality

Podpora sportu & udržení bezpečnosti

Podpora sportu & udržení bezpečnosti

Lákavá a pestrá nabídka pohybových aktivit pro všechny věkové skupiny obyvatel, včetně podpory investic do sportu a revitalizace sportovišť.

&

Udržení města Třebíče jako bezpečného a klidného místa pro rodinný život s důrazem na zlepšení jeho čistoty a údržby.

Práce & Odvaha

Práce & Odvaha

Práce s rozmyslem na finančním zdraví města Třebíče a s odpovědností za řádné hospodaření.

&

Odvaha k otevírání systémových řešení v prioritních otázkách chodu města, kterými jsou například dopravní obslužnost a parkování.

Slušná, korektní, vstřícná a otevřená politika bez protekcionismu, elitářství a falešného politikaření.

Slušná, korektní, vstřícná a otevřená politika bez protekcionismu, elitářství a falešného politikaření.

Slušná, korektní, vstřícná a otevřená politika bez protekcionismu, elitářství a falešného politikaření.“

Do dopravy bude třeba racionálně, ale zásadně sáhnout

Do dopravy bude třeba racionálně, ale zásadně sáhnout

Třebíčská doprava je tristní. Je to jedno z nejpalčivějších témat v našem krásném městě. Dopravní špičky denně blokují hlavní trasy městem. Nejsem dopravák, ale cítím, že klíčovou příčinou je zřejmě individuální automobilová doprava nás Třebíčáků. Tranzitem to není. Děcka do školy vezeme autem, do práce jedeme autem, do obchodu autem, na úřad autem, na návštěvu autem, do hospody autem. Pro pár kilometrů a často i pro pár stovek metrů jedeme autem. A často, nebo spíše zpravidla, sami.

facebook facebook