Muži třebíčského hokeje poprvé vyjeli na led

 

V pondělí se zahájila hokejová příprava Horácké Slavie Třebíč a dvacet osm hráčů začalo trénovat na nové, kvalitní ledové ploše. Bílé hvězdy, posíleny o Lukáše Havla a Romana Erata si první přípravné utkání dají proti Olomouci a to 29.července.

„V mužstvu zůstala kostra složená, když to tak řeknu, ze starých známých tváří. Jsou tady v přípravě i mladí hráči, hráči z Komety na zkoušku,“ vysvětluje sportovní manažer klubu Kamil Pokorný. „Tihle kluci už s námi absolvovali letní přípravu - brankář Klimeš, obránce Adam Šidák, který nám pomáhal už loni v play – off, ale také útočník Beneš. Čekáme také na to, jak se vyvine situace v Kometě, která má široký kádr, hodně pro novou sezónu posílila a na led nastupuje o něco později než my. Jsme domluveni, že hráči, kteří tam nedostanou prostor, by měli vypomoci nám. V přípravě je také obránce Jan Pohl, který loni hrál v Havlíčkově Brodě. Konkurence bude u nás tedy velká a je jen na hráčích samotných, aby přesvědčili trenéry, že do týmu patří. Konkurence nikdy není na škodu a věřím, že náš tým ve finální podobě bude mít velkou kvalitu. Ještě pořád také pracujeme na posílení mužstva, ale ještě to nemáme dotažené do úplného konce, chtěli bychom mít jasno co nejdříve, dá se říct, že v nejbližších dnech. Potom ty hráče oficiálně představíme. K jedné změně už došlo, Olomouc projevila zájem o Marka Laše a my jsme mu vyšli vstříc. Marek sám měl zájem, on cítí, že je to v jeho věku jedna z možná posledních šancí, jak se prosadit do extraligy. My mu to samozřejmě přejeme, ať to dopadne jakkoli, má u nás Marek otevřené dveře a střídavé starty k nám do Třebíče. Víme, že fanoušci hodně sledují i post gólamana a uvidíme, co v přípravě předvedou tihle čtyři kluci, které tady teď máme – Dusík, Vejmelka, Klimeš a Máj. Máme ještě nějaké kontakty, ale nejdřív chceme dát šanci těmhle klukům.“

 

David Dolníček, útočník Horácké Slavie se také podělil o své čerstvé pocity: „Na led jsme se moc těšil, dá se říct, že jsem nemohl dospat a jsem rád, že jsem konečně na ledě. Musím začít trošku opatrněji, abych si něco nenatáhl, nebo neutrhl. Pak si budu postupně přidávat, ono se to odvíjí i od věku, my starší hráči to máme trošku jinak než mladí kluci. Čeká nás kvalitní příprava, kvalitní soupeři, hodně se těším na zápasy s Kometou a čtvrtfinalistou mistrovství světa, Francií.“

 

Ptali jsme se i Martina  Svobody, člena výkonného výboru HST na jeho pohled a jeho vize: „Myslím, že k této fázi přípravy i ke stavu současného kádru se daleko fundovaněji vyjádřili mí kolegové Kamil Pokorný a David Dolníček. Každopádně já si přeji, aby se nám podařilo pokračovat v přívádění našich nejlepších odchovanců tak, jak se to loni povedlo s Michalem Mikeskou. Proto já osobně udělám vše pro to, aby se podařilo úspěšně dotáhnou do konce působení Romana Erata pro celou nastávající sezónu a to včetně jeho budoucího zapracování v klubu.

 

Fotogalerie

 
 

Aktuality

Masérské škola Apollón Academy

Masérské škola Apollón Academy

Líbí se nám psát a doufáme, že Vám se líbí číst, zajímavé příběhy zajímavých Třebíčanů. Jedním takovým je příběh Blanky Nohové, ženy, která v Třebíči žije, vychovává své dvě dcerky a v neposlední řadě podniká v oblasti masérství. Postupně si vybudovala pozici na trhu a stálou klientelu. Jako každý, kdo to zkusí, ať už v jakékoli oblasti, narážela na spoustu úskalí, ale jak sama říká, nepřestávala se snažit najít balanc mezi vlastní naivitou a drsnou realitou.

Muži třebíčského hokeje poprvé vyjeli na led

Muži třebíčského hokeje poprvé vyjeli na led

V pondělí se zahájila hokejová příprava Horácké Slavie Třebíč a dvacet osm hráčů začalo trénovat na nové, kvalitní ledové ploše. Bílé hvězdy, posíleny o Lukáše Havla a Romana Erata si první přípravné utkání dají proti Olomouci a to 29.července.

Ta naše Třebíč
facebookvše co Vás zajímá se dozvíte na našem profilu facebook.com