Ing. Martin Svoboda komentuje

 

Jednu dubnovou sobotu večer jsem, jako mnoho z Vás, zhlédl na druhém programu jedné nejmenované veřejnoprávní televize klasickou Bondovku „Zítřek nikdy neumírá“.  Nic nového, pravděpodobně to každý již několikrát viděl a děj taktéž klasicky Bondovský. Pro tentokráte se agent 007 utkal se zloduchem v podobě mediálního magnáta Carvera, který se snažil ovládnout svět pomocí svých medií a to prostřednictvím vymyšlených a zinscenovaných zpráv. Prostě klasika. Zaujmout veřejnost za každou cenu a upoutat na sebe pozornost. Celou dobu sledování jsem se nemohl odtrhnout od myšlenky, kterou bylo paralelní srovnání s tím, co jsem zažíval v posledních měsících u nás v Třebíči. Prostě a jednoduše se mi to míchalo s věcmi, které se děly okolo připravované stavby Domu dětí a mládeže v Borovině. Myslíte, že je to nesrovnatelné? DDM měl v našem městě stát už dávno, ale nikdy se tak nestalo.Je tedy jedině dobře, že k jeho stavbě konečně dojde. A jaký je problém, že bude právě v Borovině? Je to plnohodnotná část města jako jiné části a pouštět se do rivality mezi jednotlivými „kopci“ města je myslím naprosto hloupé. Další problém: areál bývalé továrny. Ale kdeže, ba naopak nám v jiných městech závidí, jakým způsobem se provedla revitalizace této lokality, která by jinak byla do budoucna velmi problémovou částí.  A jaká byla realita? Články napadající projekt DDM, bouřlivé internetové debaty a osočování, návrh na prosazení petice atd. atd. To vše podobně jako ve výše uvedené Bondovce zabalené do obalu serióznosti, samozřejmě podložené spoustou faktů.  Nabízí se pak otázky: co tito lidé chtějí? Co je jejich cílem? Proč, když jsou tak názorově perfektně vybaveni už dávno v minulých letech stavbu DDM neprosadili? Proč ty děti musely čekat až na rok 2014? Odpověď je stejná jako ta filmová. Cílem zkrátka bylo za každou cenu zaujmout veřejnost, vytvořit politické téma a ukázat na sebe jako na jediného možného řešitele daného problému. To, že si ten problém sami vytvořili či vymysleli, to už je jen druhotná záležitost.A na závěr malinkaté shrnutí na příkladu našeho DDM. Ono je v podstatě jedno kde DDM bude, ale je hlavně důležité, že bude! Proto, až zase začnou zaznívat volební témata, tak si všichni budeme muset dát pozor, zda to vůbec nějaká témata jsou a zda na nás  filutové podobní těm filmovým, nešijí zase nějakou boudu.  Prostě v reálném životě to tak jednoduše jak v Bondovce nejde. Tam zloduch Carver skončil na dně oceánu a v Třebíči bohužel oceán ani žádné menší moříčko nemáme.

 

 

Aktuality

Masérské škola Apollón Academy

Masérské škola Apollón Academy

Líbí se nám psát a doufáme, že Vám se líbí číst, zajímavé příběhy zajímavých Třebíčanů. Jedním takovým je příběh Blanky Nohové, ženy, která v Třebíči žije, vychovává své dvě dcerky a v neposlední řadě podniká v oblasti masérství. Postupně si vybudovala pozici na trhu a stálou klientelu. Jako každý, kdo to zkusí, ať už v jakékoli oblasti, narážela na spoustu úskalí, ale jak sama říká, nepřestávala se snažit najít balanc mezi vlastní naivitou a drsnou realitou.

Muži třebíčského hokeje poprvé vyjeli na led

Muži třebíčského hokeje poprvé vyjeli na led

V pondělí se zahájila hokejová příprava Horácké Slavie Třebíč a dvacet osm hráčů začalo trénovat na nové, kvalitní ledové ploše. Bílé hvězdy, posíleny o Lukáše Havla a Romana Erata si první přípravné utkání dají proti Olomouci a to 29.července.

Ta naše Třebíč
facebookvše co Vás zajímá se dozvíte na našem profilu facebook.com