Pozor na falešná volební témata

 

Chtěli bychom mimo jiné zaměřit také na falešná témata, kterými je zvykem omamovat voliče s cílem působit věrohodně a nepostradatelně. Příkladem jsou následující sliby:

 

- Zvýšíme počet pracovních příležitostí

- Zlepšíme dopravní infrastrukturu ve městě

- Úplný zákaz hazardu

- Průhledná výběrová řízení

Ano, jsou to velmi zásadní témata, ovlivňující život v Třebíči, ale je na zváženou, jak moc jsou ovlivnitelná z pozice vedení města. Jsou to klasická populistická témata, spolehliví strašáci voličů, konkrétně právě onen úplný zákaz hazardu či průhledná výběrová řízení. Ve skutečnosti jde spíše o neznalost problematiky, jako v souvislosti s výběrovými řízeními, která jsou v našem městě, již od roku 2011 zpracovávána elektronickým systémem E-ZAK, tedy průhlednější být nemohou. Problematiku hazardu je podle našeho názoru rozhodně třeba řešit, kontrolovat a smysluplně regulovat, nikoli však zakazovat. Absolutní zákaz bude mít totiž za následek otevřenou příležitost zaplnit díru na trhu organizovanými mafiánskými skupinami. Neradi bychom se pak dočkali bojů černých heren, jejich vypalování nebo střelby na ulicích.

 

Každý, kdo pracuje na radnici, je povinen angažovat se v problematice dopravy či zaměstnanosti. Nalijme si ale čistého vína. Nejsou sliby, o zlepšení či vyřešení těchto celospolečenských problémů za čtyři roky přehnané a nad rámec pravomoci místních orgánů? Jedna věc jsou podepsaná memoranda či vládní koncepce a druhá věc je samotná realizace projektů. Jedni tvrdí, že budou jednat s investory, druzí budou budovat průmyslové zóny. To se ale dělo i posledních 20 let a nic. Problém není totiž na úrovní komunální politiky, ale v oblasti ekonomické návratnosti investic daného investora. A tady Třebíč bohužel moc kladných bodů nesbírá.

 

Proto pozor na témata, která jako voliči chceme slyšet.

 

Ilustrační foto, zdroj: danarionline.cz

 

Aktuality

Masérské škola Apollón Academy

Masérské škola Apollón Academy

Líbí se nám psát a doufáme, že Vám se líbí číst, zajímavé příběhy zajímavých Třebíčanů. Jedním takovým je příběh Blanky Nohové, ženy, která v Třebíči žije, vychovává své dvě dcerky a v neposlední řadě podniká v oblasti masérství. Postupně si vybudovala pozici na trhu a stálou klientelu. Jako každý, kdo to zkusí, ať už v jakékoli oblasti, narážela na spoustu úskalí, ale jak sama říká, nepřestávala se snažit najít balanc mezi vlastní naivitou a drsnou realitou.

Muži třebíčského hokeje poprvé vyjeli na led

Muži třebíčského hokeje poprvé vyjeli na led

V pondělí se zahájila hokejová příprava Horácké Slavie Třebíč a dvacet osm hráčů začalo trénovat na nové, kvalitní ledové ploše. Bílé hvězdy, posíleny o Lukáše Havla a Romana Erata si první přípravné utkání dají proti Olomouci a to 29.července.

Ta naše Třebíč
facebookvše co Vás zajímá se dozvíte na našem profilu facebook.com